Festiwal Form Wielu

W dniach 22 - 23 czerwca 2023 po raz pierwszy w Płocku odbędzie się

Festiwal Form Wielu - rodzinny festiwal teatrów ulicznych

ARS Sp. z o.o. jako Partner wydarzenia zaprasza do udziału!

Program Festiwalu Form Wielu

Sobota 22.06.2024 r.

14:00 Teatr Barnaby – „O najwspanialszym piecuchu”?

Spektakl „O najwspanialszym Piecuchu” to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić´ ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „cos´ z niego będzie". Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowana? szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem, rozwiązuje także liczne zagadki.

15:00 Teatr Form Wielu – „O smoku znad Wisły”

Spektakl „O smoku znad Wisły” opowiada historię dwóch średniowiecznych kupców – Wierzby i Kasztana, którzy oprócz zaplatania koszy z wikliny „plotą”ą zasłyszane podczas swych podróży ciekawe historie i legendy. Przy pomocy prostej scenografii i drewnianych marionetek przybliżają widzom mało znaną „Legendę o płockiej Sobótce”. Wchodzącą przy tym w bezpośredni kontakt z publicznością, jak na kupców prawdziwych przystało.

16:00 Warsztaty plastyczne na Rynku Starego Miasta z Muzeum Mazowieckiem

Zupełnie niegroźny smok, nowoczesna księżniczka a może tęczowy kosmita? Co stworzymy wspólnie podczas warsztatów plastycznych towarzyszących Festiwalowi Form Wielu? Edukatorki z Muzeum Mazowieckiego w Płocku zapraszają dużych i małych na zupełnie nietrudne a bardzo kreatywne warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych! Co powstanie z drewnianych łyżek, papieru, bibuły, kolorowych włóczek, ścinek materiału? Przekonajcie się sami!

17:00 Teatr Gry i Ludzie - "Mama bohatera"

Pewien król popadł w finansowe tarapaty. Jeden z wierzycieli, jest niezwykle groźny i niecierpliwy. To Czarny Rycerz. Król, by bronić swego wzywa na pomoc szermierza Dicka van Dycka, licząc na jego spryt i szermierczą sprawność. Ten wyrusza z misją w towarzystwie... swojej mamy. To opowieść o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka.

18:00 Teatr Ewolucji Cienia - "Dobrze, lepiej, katastrofa"

To komedia osadzona w dekadzie Gierka, obnażająca absurdy tamtych czasów. Artyści rozbawiają publiczność, ale i skłaniają do zastanowienia czy dobra materialne są w stanie przesłonić potrzebę wolności. Spektakl łączy pokolenia, zapraszamy więc całymi rodzinami od dziecka po seniora. Dzieci odkryją zupełnie nową dla nich rzeczywistość lat 70-tych, dorośli odetchną z ulgą, że to już minęło, a seniorzy pewnie uśmiechną się na wspomnienie swojej młodości. Dobra zabawa gwarantowana!

Niedziela 23.06.2024 r.

14:00 Teatr Małe Mi – „Sokretes w piaskownicy”

W PIASKOWNICY to radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu.

15:00 Teatr Form Wielu - "Podaj cegłę"

"Podaj cegłę" - to spektakl o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są dorośli to właśnie młodzi widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć. "Podaj cegłę" to interakcyjny spektakl familijny w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

16:00 Warsztaty plastyczne na Rynku Starego Miasta z Muzuem Mazowieckiem

17:00 Teatr HOM – "Ukryte"

„Ukryte” – to miejsce do którego ucieka człowiek przed nudą i frustracją dnia codziennego. Chłopiec w nim zamknięty, ma tam swoją kolekcję lalek. Jednak gdy nie patrzy, emocje które przyniósł do ich ukrytego, nakręcanego świata, rodzą ich własne małe błahostki, miłostki… i tragedie.

18:00 Teatr Pantomimy MIMO – „Pan i Pani O!”

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko.

 

Wstęp wolny.

Miejsce wydarzenia Plac Starego Rynku w Płocku.