Budżet Obywatelski Płocka Edycja 2021

Zachęcamy do głosowania na projekty!

W tegorocznej Edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka, Fundacja Revita zgłosiła 2 ogólnomiejskie projekty, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Kolejnym etapem jest głosowanie mieszkańców.

Przedstawiamy szczegóły zgłoszonych przez fundację Revita projektów.

Projekt nr 55 - Płocki hamak miejski

Celem projektu jest zakup 10 sztuk ogólnodostępnych hamaków miejskich oraz ich montaż na obszarze Nabrzeża Wiślanego im. St. Górnickiego w Płocku - na terenie zielonym od wiaty restauracyjnej do budynków PTTK Morka. Hamak miejski to wygodne, szerokie siedzisko wykonane z bardzo wytrzymałych połączonych z sobą poliestrowych pasów, zamontowane pomiędzy potężnymi słupami ze stali kwasoodpornej. Konstrukcja oraz montaż hamaku gwarantują bezpieczeństwo i wytrzymałość a zarazem wygodę i estetyczny wygląd. Hamak miejski jest twórczym przetworzeniem sielskiego elementu przydomowych ogródków. Może być idealnym miejscem do wypoczynku, lektury książek lub korzystania z kąpieli słonecznych. Pobujać się w hamaku z widokiem na Wisłę - któż by nie chciał?

Hamak miejski to nowoczesny element małej architektury miejskiej, który w wielu już polskich miastach stał się ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców oraz atrakcją turystyczną·
Projekt zakłada zakup 10 sztuk hamaków miejskich oraz ich montaż na terenie Nabrzeża Wiślanego w Płocku.
Każdy hamak składa się z siedziska o wymiarach:
- szerokość 1400 mm
- długość 4630 mm
Wykonanego z niezwykle wytrzymałych pasów poliestrowych (podobnych do pasów bezpieczeństwa w aucie lub transportowych) połączonych z sobą tworząc oczko 70x70mm. Każde siedzisko zamontowane jest na dwóch potężnych słupach ze szlifowanej stali kwasoodpornej 304, za pomocą stalowych łańcuchów oraz szekli zamontowanych sworzniem w rozecie każdego słupa.
Montaż słupów odbywa się za pomocą fundamentowania betonem c25/30 wzmocnionym siatkami stalowymi 06mm.
Konstrukcja hamaka miejskiego dzięki temu jest bezpieczna, stabilna, wytrzymała oraz odporna na zniszczenia a zarazem wygodna i estetyczna.
Duża szerokość siedziska pozwala na swobodny wypoczynek dwóch osób. Dzięki stosunkowo niskiemu zawieszeniu hamaka nad ziemią (490mm) mogą z niego korzystać również rodziny z dziećmi a także seniorzy.
Hamaki miejskie mają dużą szansę stać się ulubionym miejscem odpoczynku dla mieszkańców Płocka oraz niezaprzeczalną atrakcją dla turystów.
Hamak miejski objęty jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

Hamak miejski to nie tylko ciekawa alternatywa dla zwykłych ławek, ale także nowoczesny i funkcjonalny element małej architektury, doskonale wpisujący się w innowacyjny wygląd płockiego Nabrzeża Wiślanego oraz znacząco podwyższający jakość przestrzeni publicznej.
Hamak miejski jest szansą na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej do wypoczynku mieszkańców, a zarazem powstania miejsca chętnie odwiedzanego przez turystów. Jest to również szansa na stworzenie nowego "modnego" miejsca na mapie Płocka. To doskonałe miejsce spotkań, które wpływa na budowanie relacji międzyludzkich.

Więcej szczegółów, dokumentacja techniczna oraz kosztorys projektu dostępne na stronie 

https://mojemiasto.plock.eu/index.php/edycja2021/przegladaj-projekty

Projekt 55

 

Projekt nr 56 - Nadwiślańska strefa relaksu

Celem projektu jest zakup 5 sztuk ogólnodostępnych leżanek oraz ich montaż na 1 stopniu skarpy Nabrzeża Wiślanego im. St. Górnickiego w Płocku - na wysokości molo. Leżanki to wygodne, szerokie na 2 metry meble miejskie przeznaczone do wypoczynku dla mieszkańców Płocka oraz turystów, zamontowane w miejscu z którego rozpościera się zjawiskowy widok na płockie molo oraz Wisłę. Na każdej leżance wygodnie wypoczywać mogą 2 dorosłe osoby. Leżanka wykonana jest z siatki z liny polipropylenowej z kolorze juty, konstrukcja nośna natomiast z płaskowników oraz rur ze stali kwasoodpornej szlifowanej. Taka konstrukcja gwarantuje wytrzymałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz wygodę i estetyczny wygląd znakomicie wpisujący się w nowoczesny wygląd płockich bulwarów wiślanych.

Leżanka to nowoczesny element małej architektury miejskiej, który ma duże szanse stać się ulubionym miejscem relaksu mieszkańców oraz atrakcją turystyczną naszego miasta. Zamontowane w miejscu, z którego roztacza się widok na to z czego słynie Płock - panoramę Wisły oraz molo.
Projekt zakłada zakup 5 sztuk leżanek oraz ich montaż na terenie nabrzeża wiślanego w płocku- 1 stopień skarpy wiślanej powyżej molo.
Dane techniczne:
- wymiar całkowity leżanki (długość/szerokość/wysokość) 2388x2000x1750mm
- siedzisko wykonane z liny polipropylenowej 020mm loczkiem ok loox100mm w kolorze juty;- - konstrukcja nośna wykonana z płaskownika 15x150mm ze stali kwasoodpornej szlifowanej
- rura zagłówkowa 88,9x3mm ze stali kwasoodpornej szlifowanej 304
- pręt regulacyjny 020mm, wsporniki i napinacze ze stali kwasoodpornej szlifowanej 304
Montaż:
- kołkowanie (4xm8x80mm) do fundamentu 2000x300x300mm dla każdej z podpór.
Duża szerokość siedziska pozwala na swobodny wypoczynek co najmniej dwóch osób. Z leżanki swobodnie korzystać mogą rodziny z dziećmi a także seniorzy.
Leżanki objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta.

Od zeszłego roku mieszkańcy Płocka mogą korzystać z innowacyjnie wyremontowanego Nabrzeża Wiślanego, na którym obecnie znajduje się niewielka ilość mebli miejskich przeznaczonych do relaksu i wypoczynku, zarówno dla Płocczan jak i przyjezdnych turystów. Zakup i montaż leżanek może mieć wpływ na sprawienie, że obszar nowocześnie wyglądającego nabrzeża stanie się bardziej przytulny. Stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłych ławek, zwiększa ilość miejsc dedykowanych do wypoczynku. Zdecydowanie podwyższa jakość przestrzeni publicznej, czyniąc ją"modną" i na czasie. Umiejscowienie leżanek w zaproponowanym miejscu pozwoli korzystać z niezaprzeczalnych atrybutów płockiego nabrzeża i molo, przyciągając w to miejsce rzesze mieszkańców oraz turystów.

Więcej szczegółów, dokumentacja techniczna oraz kosztorys projektu dostępne na stronie 

https://mojemiasto.plock.eu/index.php/edycja2021/przegladaj-projekty

Projekt 56

 

W terminie 28/09/2020 - 11/10/2020 wszyscy mieszkańcy Płocka, bez względu na wiek, mogą oddawać swoje głosy na wybrane projekty.

Głosować można na 2 sposoby:

- internetowo - poprzez zalogowanie się na na stronie www.mojemiasto.plock.eu

- osobiście - oddając głos w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Misjonarska 22. Punkt czynny jest od poneidziałku do piątku w godz. 7.30 - 18.00. Prosimy o zabranie z sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz nr PESEL.

 

Zachęcamy do oddawania swoich głosów i głosowania na 2 projekty zgłoszone przez Fundację Revita.

 

Liczymy na Państwa głosy!