Warsztaty dla przyszłych innowatorów

Weź udział w bezpłatnych warsztatach i poznaj Design Thinking - metodę projektowania innowacyjnych rozwiązań stosowaną w Google!

PFR i Google zapraszają na bezpłatne warsztaty dla przyszłych innowatorów.
Jak stworzyć innowacyjny biznes oparty o realizację określonych potrzeb użytkowników - można się będzie dowiedzieć na warsztatach „Projektanci Innowacji PFR” organizowanych wspólnie przez Google i Polski Fundusz Rozwoju.

Wkrótce, bo już 19 marca 2020 r. w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia odbywać się będą bezpłatne warsztaty, na których wykwalifikowani trenerzy będą uczyć kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Zorganizują je i sfinansują: Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Google oraz Urząd Miasta Płocka, przewidywany jest udział 50 osób.

Program ma wspierać rozwój ekosystemu innowacji w naszym kraju poprzez tworzenie i rozwijanie umiejętności miękkich szczególnie wśród młodych osób, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy.

Projektanci Innowacji PFR - dla kogo jest ten program?

Głównymi kryteriami uczestnictwa są chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami. Najbliższe warsztaty odbędą się już 19 marca 2020 r. w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia

Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy, design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu.

Podczas warsztatów trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

Google chce w ten sposób nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać jak w praktyce wykorzystać tę metodologię.

W pierwszej edycji „Projektantów Innowacji PFR” w warsztatach wzięło udział blisko 1300 osób. Wiele z nich stworzyło prototypy swoich produktów, które w przyszłości zamierzają wprowadzić na rynek, a aż 9 proc. uczestników założyło swój startup.

Zainteresowani warsztatami mogą rejestrować się pod tym linkiem: https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-pfr-1203-plock/

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału.