Na Starówce Potańcówka 2019!

Zapraszamy!

Nadeszły wakacje. Przez wszystkich długo wyczekiwany okres pięknej słonecznej pogody, czasu wolnego, okresu spotkań na świeżym powietrzu.

Fundacja Revita kolejny już rok z rzędu przygotowała dla płocczan i nie tylko, wakacje pełne emocji na Starówce. „Mnóstwo atrakcji do końca wakacji” to hasło tegorocznych wydarzeń na Starym Mieście w Płocku.

Wraz z początkiem lipca rozpoczęliśmy czwarty sezon spotkań pod hasłem „Na Starówce Potańcówka”, imprezy która - można chyba tak nieskromnie powiedzieć – „wrosła” w krajobraz kulturalny płockiego Starego Miasta. Wymyślona przez Tomka Królikowskiego, Jacka Koszewskiego i Jacka Kozińskiego impreza, miała uzupełnić ofertę kulturalną przygotowaną dla płocczan przez Agencję Rewitalizacji Starówki i Fundację Revita.

Idea, aby w letnie piątkowe wieczory spotykać się na Rynku w gronie przyjaciół i znajomych lub całkiem spontanicznie dołączać do wspólnej zabawy, znalazła nadspodziewanie szybko liczne grono sympatyków, a nawet entuzjastów. Płocczanie i goście naszego miasta polubili tę formę spędzania czasu, a że czas z tańcem i zabawą pod „sklepieniem z gwiazd”  upływa wyjątkowo przyjemnie, tłumnie przybywają na potańcówki.

Trzeba w tym miejscu dodać, że istotnym elementem całego pomysłu jest charakter muzyki, jaka towarzyszy tańcom oraz  fakt, że muzyka nie jest odtwarzana z żadnych urządzeń, a w całości wykonywana „na żywo”.

Zespół muzyczny REVITON zapewnia repertuar oparty o przeboje zarówno z okresu międzywojennego, jak i z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Królują zatem urokliwe stare tanga i fokstroty, znane choćby z wykonań Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Foga, ale nie brakuje także przebojów bigbitowych z repertuaru naszych „kolorowych” zespołów takich jak „Niebiesko-Czarni”, „Czerwono-Czarni” czy „Czerwone Gitary”. Usłyszeć można również hity wylansowane przez niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – Irenę Santor, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika i wiele innych.

W tym roku do repertuaru zespół włączył szereg nowych piosenek, które zostały pogrupowane w „bloki tematyczne”, złożone z pięciu, sześciu piosenek. W każdy piątkowy wieczór będą Państwo mogli usłyszeć inny „blok” utworów połączonych wspólnym mianownikiem. I tak pojawią się piosenki zespołu „Wawele” z największymi przebojami - „Biały latawiec”  czy „Zostań ze mną melodio”, a także przeboje Urszuli Sipińskiej, Andrzeja Rybińskiego i piosenki filmowe z muzyką Seweryna Krajewskiego.

Przygotowujemy także „wyjazdowe spotkanie” z potańcówką (16 sierpnia) na nowych płockich bulwarach nadwiślańskich, z blokiem piosenek zatytułowanym roboczo „Wiatr i żagle”, w którym nie zabraknie między innymi nieśmiertelnego przeboju wszystkich żeglarzy i szantymenów – „Gdzie ta keja”.

Zakończenie tegorocznej edycji cyklu „Na Starówce Potańcówka” przewidywane jest na ostatni piątek sierpnia z blokiem piosenek pod hasłem – „Żegnaj lato na rok”.

Zapraszamy już od 5 lipca w każdy piątek (z wyjątkiem 26.07 – Audioriver) w godzinach od 21 do 23 na Stary Rynek w Płocku i życzymy wspaniałej zabawy.

Projekt finansowany będzie ze środków Miasta Płocka.

Patronem medialnym "Na Starówce Potańcówka" jest Radio RPL FM.