Kino Letnie Płock 2019!

Bądźcie z nami!

Kino Letnie Płock to projekt, który swoimi początkami sięga 2014 roku. To od niego Fundacja Revita wraz z Agencją Rewitalizacji Starówki ARS Sp z o.o. rozpoczęły wspólną organizację imprez dla płocczan na Starówce.

Przypomnijmy,  Kino Letnie Płock to cykl wakacyjnych, wieczornych i plenerowych spotkań z dobrym filmem, które odbywają się na Placu Starego Rynku w Płocku.  Te pierwsze seanse filmowe, zainaugurowane  w 2014 roku,  wyświetlane były na ekranie zbudowanym z prześcieradła , przymocowanego do prowizorycznych rurek,  z widzami  siedzącymi  na wypożyczonych plastikowych krzesłach. Początki bywały  trudne, lecz  poczyniliśmy starania, aby widzowie spędzali z nami czas w przyjaznych warunkach z  odpowiednim repertuarem filmowym.   Z dużą  więc starannością  i  troską o  gusta każdego odbiorcy prezentujemy  największe polskie oraz światowe hity kinowe. Zdecydowanie poprawiła się także jakość odbioru  wyświetlanych  na profesjonalnym ekranie filmów, które widzowie oglądają  już w wygodnych  leżakach  zajadając  darmowy popcorn.

Edycja 2019 Kina Letniego Płock finansowana będzie ze środków Miasta Płocka i odbywać się będzie w każdą środę lipca i sierpnia od godziny 21.00 na Placu Starego Rynku przed ratuszem.

Inauguracja edycji 2019 rozpoczęła się w dniu 10 lipca. Zaprosiliśmy wówczas na film familijny „Był sobie pies”. To pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie Baileyu, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha.  To pokrzepiająca i pomysłowa historia doprowadzająca  widza do skrajnych emocji .  Jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca, w sam raz na środowy lipcowy wieczór.  

„Chata” to pozycja na kolejną lipcową środę.  Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy… Jak potoczą się dalsze losy Macka i jego rodziny – o tym przekonacie się już 17 lipca . Nie zapomnijcie zabrać ze sobą chusteczek, będą potrzebne.

24 lipca zapraszamy na film „Gra o wszystko” . Główna bohaterka filmu Molly Bloom - światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA.  Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? Przekonacie się sami.

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”… To tylko krótkie streszczenie filmu „Wszystkie pieniądze świata” który będą mogli Państwo obejrzeć w ostatnią środę 31 lipca .

7 sierpnia mamy przyjemność zaprosić wszystkich płocczan na polski film.  Bohaterem jest ledwo wiążący koniec z końcem przedsiębiorca -  Marek Niewiadomski. Usiłuje spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki, wszystkie życiowe plany - w tym wymarzone wakacje na Kanarach - zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, ale i niezliczone propozycje korupcyjne oraz... matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady? Przekonajcie się oglądając film pt. „Na układy nie ma rady”.

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek. Na powiew zimy w samym środku gorącego lata zapraszamy  14 sierpnia, kiedy to premierę na rynkowym ekranie będzie miał film „Arktyka”.

Kolejną propozycją, którą przygotowaliśmy dla Państwa jest historia Juliena, niepełnosprawnego nastolatka, który chcąc zbliżyć się do ojca wpada na pomysł wzięcia udziału w triatlonie. Julien, jak wszystkie nastolatki marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. Osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Wspierani przez najbliższych i przyjaciół- ojciec i syn – podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie. „Ze wszystkich sił” to piękny wzruszający film na który zapraszamy 21 sierpnia.

Na ostatni seans filmowy tych wakacji zapraszamy  Państwa  30 sierpnia. Wakacje pożegnamy komedią romantyczną „Wszyscy moi mężczyźni” gdzie rolę główną gra Reese Witherspoon.  Rozwiedziona Alice wpuszcza pod swój dach trzech mężczyzn, którzy do Los Angeles przyjechali w pogoni za marzeniami. Pojawienie się byłego męża dodatkowo skomplikuje jej życie. A jak bardzo- przekonajcie się Państwo sami, w ostatnią środę wakacji.

Zapraszamy Państwa na wspólne plenerowe spędzenie czasu z dobrym filmem.

Patronem medialnym "Kino Letnie Płock" jest Radio RPL FM.